345 HP güç, 700 Nm tork: 2025 Land Rover Defender tanıtıldı!

Land Rover bugün yeni Defender modelini tanıttı. Dış tasarım olarak önceki nesle bağlı kalan yeni Defender, yeni motor seçeneği ile artık daha güçlü. İşte yenilenen 2025 Land Rover Defender‘ın tüm özellikleri.

2025 Land Rover Defender yeni dizel motoru ile gözler önüne sürüldü!

Land Rover bugün yenilenen SUV modeli Defender’ı tanıttı. 2019’dan bu yana tasarımı ile ilgi gören Defender, şimdi yeni motor seçeneği ile hız tutkunlarına hitap ediyor. Range Rover’da olduğu gibi (D350) 3.0 litrelik yeni altı silindirli dizel motoru Defender’a ekleyen Land Rover, bu sayede araca 345 HP güç ve 700 Nm tork sağlıyor. D300’e göre 49 HP daha güçlü olan D350 şirketin ifadesine göre “Daha zahmetsiz sollama ve ilerleme” vaat ediyor.

90, 110 ve 130 olmak üzere üç gövde tipiyle gelen 2025 Defender, S, X-Dynamic HSE, X ve V8 olmak üzere birkaç donanım paketine sahip. Ayrıca Sedona Sürümü adlı yeni bir donanımı da Defender’a kazandıran şirket, bu aracı sınırlı sayıda üreteceğini belirtti.

22 inç büyüklüğünde siyah alaşım jantlarla gelen Sedona, diğer Defender’lardan farklı olarak hem iç hem dış tarafta daha fazla siyah detay içeriyor. 14 yönde ayarlanabilen hafızalı elektrikli koltuklara sahip olan Defender, 130 tipinde üçüncü sıra koltuklarda dahi ısıtma sunuyor. İkinci sırada ise hem ısıtma hem soğutma fonksiyonu mevcut.

Yenilenen tasarımla iç tarafa sürücü ve yolcunun yanına yeni saklama alanları ekleyen Land Rover, yeni tavan kaplaması ve deri koltukları ile premium hissini en iyi şekilde yansıtıyor. Tüm bu özellikleri “Signature Interior” paketi ile sunan X, V8 ve Sedona’da standart olarak sunan Land Rover, opsiyon olarak Dynamic HSE’de de alınabilmesini sağlıyor.

Tüm bu özellikleri ile çok yakında yollarda olacak olan 2025 Land Rover Defender’ı nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorumlara bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir