İstanbul’daki Bir Ortaokulda Yayılan Söylenti Davalık Oldu

Berfin Funda AÇIKBAŞ

36 yaşındaki kadın öğretmen hakkındaki dava, İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde açıldı. Dosyada, mağdur olarak yer alan isim ise, 14 yaşındaki kız öğrenci B. E. oldu. İstanbul’un bir ilçesindeki ortaokulda İngilizce derslerine giren öğretmen, öğrencisine, sarkıntılık yolu ile ‘cinsel istismarla’ suçlanıyor. Öğretmen hakkında dava açılmasının gerisinde ise, birkaç öğrencinin durumu rehber öğretmene anlatmaları yer aldı.

ÜÇ ÖĞRENCİDEN BENZER İFADELER

Olayın yaşandığı iddia edilen sınıfta okuyan B. G. D., sınıf arkadaşı B. E’nin, kalçasına vurmak istediğini ancak kendisinin istemediğini, bu esnada araya giren öğretmenin ise “Ona vurma. Gel bana vur” dediğini öne sürdü. B. G. D., ifadesinin devamında “B. de gidip öğretmenin poposuna vurdu” dedi. Bir başka öğrenci B. A. da ifadesinde “B., öğretmenin kalçasına vurdu. Öğretmen de buna gülerek karşılık verdi. B. ile öğretmenimiz sarılıyor. Ayrıca öğretmenimiz B.’yi öpüyor. Bize ‘Ben kadınlardan da hoşlanıyorum’ dedi” ifadelerini kullandı. B. A. Ç. isimli bir öğrenci ise “İngilizce öğretmenimiz Belinay’a çıkma teklif etti” dedi

HİÇBİR ÖĞRENCİMLE TEMASIM YOK’

Soruşturma kapsamında ifadesi alınan öğretmen ise, suçlamaları ve anlatılanları kesin bir dille reddetti. Öğretmen “Okulda İngilizce derslerine giriyorum. Hiçbir öğrencimle temasım yok. Tüm öğrencilerle seviyeli bir öğretmen-öğrenci ilişkim var. Bu olayda asıl mağdur benim.” dedi.

REHBER ÖĞRETMEN YÖNLENDİRDİ

Konu ile ilgili Halktv muhabirinin telefonla ulaştığı kadın öğretmen, suçlamaların kesinlikle doğru olmadığını kaydetti.

Öğretmen “Ben her öğrencimle konuşurum ve şakalaşırım ancak bu öğretmen-öğrenci ilişkisinden başka bir boyuta gelmez. Öğrencimin bana dokunduğunun farkında bile değildim. Dersimize devam ettik. Daha sonra bir öğrenci rehberlik servisine gidiyor ve rehber öğretmene şikayet ediyor bu durumu. Rehber öğretmen de hemen polisi arıyor. Olaylar böyle gelişiyor. Bu yaşanan olayın ben farkında değildim. Öğrencim de bu durumda ne mağdur ne de şikayetçi. Kendisi de bu durumdan çıkarılabilecek bir anlam olmadığını söyledi. Söz konusu öğrenci de ben de bu durumda bir yanlış anlaşılma yüzünden mağdur olduk. Rehber öğretmen böyle bir durumun olup olmadığını bizimle konuşmadı bile. Bu dava açıldıktan sonra da tayinini aldırarak başka bir okulda görev yapmaya başladı. İki tarafın da şikayetçi olmadığı bir durum yüzünden davalık olmuş olduk.” dedi.

Bu arada, dosyada mağdur olarak yer alan B. E.’nin ailesi de istismarın söz konusu olmadığını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir