ÖSYM tarihinde bir ilk! Millilere özel YKS servisi

Hafta sonu gerçekleştirilecek ve 3 milyon 120 bin 878 adayın başvurduğu YKS bu yıl, 81 ildeki 245 sınav merkezi ile KKTC Lefkoşa’nın yanı sıra Hırvatistan’ın Zagreb kentinde yapılacak.

ÖSYM, 18 Yaş Altı Futbol Dostluk Turnuvası için YKS tarihine denk gelen 4-11 Haziran’da Zagreb’de bulunan genç millilerin sınava girebilmeleri için bu ülkede de sınav yapma kararı aldı.

Kadroda yer alan 23 futbolcudan, Galatasaray‘dan Efe Akman, Halim Ayaz Yükseloğlu, Recep Yalın Dilek ve Eren Paşahan, Fenerbahçe‘den Mustafa Emir Akyıldız ve Emirhan Arkutcu, Beşiktaş’tan Emir Yaşar, Bitexen Antalyasporlu Kağan Arıcan, Altınordu‘dan Ege Arslan ile EMS Yapı Sivasspor‘dan Muhammed Sinan Kaya, Zagreb’de sınava girecek.

Bu kapsamda, YKS kitapçıkları Zagreb’e götürülecek ve genç milliler, kendileri için hazırlanan özel salonda 8-9 Haziran’da sınava girebilecek.

 

ARDA GÜLER YKS’YE GİREMEMİŞTİ

Turnuvalar ve yurt dışı görevleri, millî vazife üstlenen sporcu adayların sınava girmesini zorlaştırabiliyor. Real Madrid’de forma giyen yetenekli futbolcularımızdan Arda Güler, geçen yıl millî takım maçı sebebiyle üniversite sınavına girememişti. Türkiye A Millî Futbol Takımı’nın Euro 2024 elemeleri çerçevesinde 17 Haziran 2023 tarihinde oynadığı Letonya maçında forma giyen Arda Güler, üniversite sınavını kaçırmıştı. Genç yıldız 71 dakika oyunda kalmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir