Xiaomi HyperOS’li televizyonunu uygun fiyattan satışa sundu, amaç HyperOS’u yaygınlaştırmak

Xiaomi, eğlence ve oyun tutkunları için tasarlanmış olan yeni Redmi Max 100-inch 2025 modelini piyasaya sürdü. Çin’de satışa sunulan bu devasa akıllı TV, 100 inçlik 4K çözünürlüklü bir ekranla geliyor. Yüksek performanslı ekran, 144Hz yenileme hızına sahip ve değişken yenileme hızı (VRR) teknolojisini destekliyor. Ek olarak, 120Hz MEMC hareket kompanzasyonu ile daha akıcı bir görüntü sunuyor. Oyun modunda ise yenileme hızı 240Hz’e kadar çıkabiliyor.

Redmi Max 100, 1.07 milyar renk gösterebilen 10-bit bir ekrana sahip ve DCI-P3 renk gamının %94’ünü kapsıyor. Renk doğruluğu ΔE≈2 değerinde olup, yüksek renk sadakati sunuyor. Ayrıca, Xiaomi‘nin Qingshan göz koruma teknolojisi de mevcut.

Bağlantı seçenekleri arasında üç HDMI, iki USB-A, bir ethernet, bir optik, bir AV girişi ve bir anten bağlantı noktası bulunuyor. HDMI 2.1 portlarından ikisi, oyun oynarken daha düşük giriş gecikmesi sağlıyor. Bu portlar aynı zamanda VRR, otomatik düşük gecikme modu (ALLM) ve AMD FreeSync teknolojisini destekleyerek daha akıcı bir oyun deneyimi sunuyor.

Xiaomi HyperOS’li televizyonunu uygun fiyattan satışa sundu, amaç HyperOS’u yaygınlaştırmak

Ses sistemi dört hoparlörle donatılmış ve Dolby Vision ile Dolby Atmos teknolojileri, ses deneyimini zenginleştiriyor. DTS-X uyumluluğu ise yüksek kaliteli ses işlemeyi sağlıyor.

TV, dört çekirdekli A73 işlemci, 4GB RAM ve 64GB depolama alanı ile güçlendirilmiş. Wi-Fi 6, kesintisiz yayın ve internet erişimi için mevcut. Ekran paylaşımı çok fonksiyonlu ve mobil cihazlardan içerik paylaşımını kolaylaştırıyor. Bluetooth sesli kumanda, yerleşik NFC fonksiyonu ile etkileşimi kolaylaştırıyor.

Xiaomi‘nin en yeni HyperOS işletim sistemine sahip olan bu model, üçüncü taraf uygulamaları destekliyor ve Xiaoai sanal asistanı ile zeki ses kontrolü sunuyor.

TV’nin Çin’deki fiyatı 8,999 yuan (yaklaşık 1,243$) olarak belirlenmiş. Xiaomi, 30 Nisan’a kadar ya da stoklar tükenene kadar yapılacak siparişlerde 1,499 yuan (yaklaşık 210$) değerinde Xiaomi TV Speaker 3.1’i ücretsiz olarak sunuyor. Xiaomi‘nin resmi web sitesi veya JD.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir